Duşakabin Camı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Banyoların önemli bölümlerinden biri de duşakabinlerdir. Duşakabin olarak adlandırılan ürünler banyolarda kullanılırken yapım malzemelerinin yanı sıra camları da oldukça önemlidir. Duşakabin Camı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Merak edilen bir soru olurken bu süreçte bazı kriterlerin dikkate alınması zorunludur.

Duşakabinlerin en önemli bölümleri arasında yer alan camlar seçilirken bazı özelliklerin dikkate alınması gerekir. Duşakabin camlarının hangi malzemelerden üretildiği bu noktada önemli hale gelirken farklı cam türlerinden söz etmek gerekir. Duşakabinlerde kullanılacak malzemelerden biri temperli cam olurken mika da seçenekler arasındadır.

Duşakabin Cam Malzemeleri

Duşakabin Cam Malzemeleri için örnek verilebilecek türlerden biri mikadır. Mikanın yanı sıra temperlenmiş cam olarak da bilinen araba camı bu ürünlerde kullanılır. Geçmiş dönemlerde üretilen duşakabinlerde daha ziyade mika ürünlerin tercih edildiği görülürken son zamanlarda araba camları sıklıkla tercih edilmektedir.

Araba camı olarak adlandırılan temperlenmiş camlar dayanıklılıkları ile dikkat çeker. Temperleme işlemleri sayesinde cam kırılmalara karşı dayanıklı hale getirilirken aynı zamanda kırılma durumunda keskinlik özelliğinin kaybolduğu görülür.

Cam temperleme sayesinde camın darbelere karşı dirençli hale geldiği görülmektedir. Bundan dolayı da duşakabinlerde güvenle tercih edilebilecek malzemelerden biri de temperlenmiş cam türleridir. Cam aynı zamanda temizlenme açısından da daha kolay bir malzeme olurken hijyen açısından da güvenilirdir.

Duşakabin camları açısından tercih yapılacağı zaman dikkat edilmesi gerekenler olur. Bunlardan biri de güvenli malzemelerden üretilmiş olmalarıdır. Bunun yanı sıra temizlik aşamasında kolay temizlenebilir olması ve hijyenik ürünlerin kullanılması diğer detaylardır.

Duşakabin camları tercih edilirken görsel açıdan da dikkate alınanlar olur. Temperlenmiş camdan üretilmiş duşakabin camlarının istenilen görsel etkiyi vermesi daha mümkündür. Ayrıca mika türü malzemeler tercih edildiğinde daha kolay kırılma ya da çatlamalarla karşılaşılabilmektedir.

Cam seçilirken düz nitelikte bir ürün kullanılması temizlik sırasında kolaylık yaratabilmektedir. Düz cam tercih edileceği zaman avantajlarının yanı sıra dezavantajlarının da doğru anlaşılması gerekir. Düz camlar sürekli temizlenme ihtiyacı olan malzemelerdir. Bunun yanı sıra modern bir görüntü yakalayabilmek açısından ise avantaj yaratırlar.

Buzlu camlar söz konusu olduğunda ise su lekeleri iz bırakmamakta ve bu durum görsel açıdan camlarda lekelerin ortaya çıkmasını engellemektedir. Camın kısa sürede kirli bir görüntü oluşturmaması açısından buzlu camlar tercih edilebilecek malzemelerden biridir.

Duşakabin camı seçilirken buzlu cam kullanılması durumunda cam üzerinde yer alacak desenlerin de farklılık göstermesi gündeme gelir. Cam deseni seçileceği zaman kişisel beğenilere bağlı olarak farklı modeller arasında bir tercih yapılabilmektedir.

Duşakabin camları düz ya da buzlu olabileceği gibi bu camların temperlenmiş olması güvenli bir seçenek olmalarına imkân tanır. Temperli camlar kırılmalara karşı dayanıklı olmalarının yanı sıra kırılsalar dahi parçaları keskinliğini yitirir. Bu sebeplerle de güvenilerek tercih edilebilirler.

Canlı Destek
Merhaba, bize 7/24 mesaj gönderebilirsin.