Su Lekelerinden Kurtulma Yöntemi

Banyo temizliği korkuluğu rüyalarımız olsada, bir o kadarda kolay yöntemleri sizlere sunmaya devam ediyoruz. Duş süresi boyunca şampuan, su ve sabun gibi maddeler camlarda su lekeleri kalmasına daha çok olanak gösteriyor. Banyonuzun şıklığı bozan, su lekelerinin nasıl azalabileceğinden sizlere bahsettik.

Duşakabin camındaki su lekeleri nasıl temizlenir?

Toplumda bulunan değişik yöntemler bulunur. Kireçli su duşakabin profillerinize ve duş başlıklarınızın küflenmesine, görünüş açısınındanda olumsuz etkileyebilir. Bu olumsuz etkilerin bir adımda olsa önüne geçmeniz mümkündür.

  • Duşakabin temizliğinde ilk olarak sıcak su ardından bir mikrofiber bez ile kurutabilirsiniz. Böylece zeminde kalabilecek kireçli su, sabun gibi maddelerin kalmasını biraz daha önlemiş olursunuz.
  • Duş sonraları temizlik için fazla vaktiniz yok ise, pratik şekilde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bir adet cam temizle spreyi ve mikrofiber bez ile pratik ve hızlı şekilde uygulanabilir.
  • Duşakabin camlarındaki su lekelerini temizleme aşamasındaki bir diğer yöntem ise araç temizleme suyudur. Araç temizleme esnasında kullanılan su tutmaz araç temizleme spreyleri kullanabilirsiniz. Böylece bir yöntem daha kullanarak, duşakabin profilleri ve slikonlarınızın kireç tutmalarını bir adım daha önlemiş olabilirsiniz.
  • Duş başlıkları için ise kireç sökücü kullanırsanız en etkili yöntemlerden birini uygulamış olabilirsiniz. Çünkü bağzı lekeler derinlere inebiliyor ve korkulu rüyalarımız olabiliyor. Kireç sökücü seçimi yaparken ise bilindik marka veya tavsiye üzerine satın alabilirsiniz.
  • Duş başlıkları için ise ılık su ile temizledikten sonra bir mikrofiber bez ile temizlemenizi öneriyoruz.
  • Size sunduğumuz çözümleri yapmaktan yorulduysanız; Sirkenizi su karışımı ile detaylara uygulanabilir. Kuru bez kullanarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Satış öncesi dikkat etmeniz gerekenler gibi blog sayfamızda bahsediyoruz. Duşakabin satış öncesi bizlerden detaylı ürün bilgisi alabilirsiniz. Muğla duşakabin olarak firmamıza ve sizlere vermiş olduğumuz değerleri korumaya çalışıyoruz. Bizlere iletişim sayfamızdan dilediğiniz iletişim seçenekleri arasında ulaşabilirsiniz.

Canlı Destek
Merhaba, bize 7/24 mesaj gönderebilirsin.