Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Duşakabin Modeli

Adım adım duşakabin montajı nasıl yapılır? Firmamızdan almış olduğunuz sürgülü duşakabin ürünleri için kurulum rehberimizde açıkladık. Problemler esnasında ücretsiz çağrı destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sürgülü duşakabin ürünlerinde bulunan malzemeler;

  • 6mm Temperli Cam
  • Alüminyum Ray
  • Alüminyum Cama Geçen
  • Alüminyum Duvar Dikmesi
  • Köşe Takozu
  • Rulman Teker
  • Mıknatıs
  • Suluk
  • Kulp

Öncelikle firmamızdan gelen duşakabin paketini açarak her parçaları ayırır iseniz daha kolay yöntem elde edebilirsiniz.

Paketten çıkan alüminyum duvar dikmelerini duvara dübel veya vida fayanslarda bulunan dez uygulanmış bölgelerden duvarın her iki yanın yerleştirmeniz gerekmektedir.

Alüminyum duvar dikmelerini duvara sabitledikten hemen sonra alüminyum cama geçen ve rayları vida ile yuvalarından birleştirmeniz gerekmektedir.

Duvara sabitlemiş olduğunuz alüminyum duvar dikmesine, cam geçen alüminyum parçalarını birbirine birleştirmeniz gerekmektedir. Hemen sonra duş hanesinin içerisinden vida ile tutturmanız duşakabin oynamasına veya çıkmamasını önlersiniz.

Paketten çıkardığınız 2 adet köşe takozunu rayların bitimine geçirerek vida ile sabitlemeniz gerekecektir. Oval veya iki duvar arası duşakabin modellerinde köşe takozu bulunmaz.

Duşakabinin dış çerçevesini kurduğunuza göre sabit ‘deliksiz’ olan camlara alüminyum ray ve cama geçen profillere yerleştirmeniz gerekmektedir. Rulman teker paketinden çıkan sabitleyicileri alt ve üst alüminyum raylarından sabitleyerek camın düşmemesine engel olabilirsiniz. 1 sabit 1 kayar duşakabin modellerinde 2 adet, 2 sabit 2 kayar cam modellerinde 4 adet stop paketten çıkmaktadır.

Rulman tekerleri 6mm temperli camlara takmanız gerekmektedir. Alt ve üst deliklere yerleştirerek iç tarafından vidasını sıkmanız gerekir.

6mm temperli camlara rulman tekerleri taktıktan hemen sonra üst ve alt raylara tekerleri yerleştirmeniz gerekmektedir. Böylece duşakabin camlarının düşmesini önlemiş olabilirsiniz.

Daha sonra mıknatıs malzemesini kayar camlara geçirerek camların kapanmasını sağlamış olursunuz.

Teslim aldığınız paketten çıkan suluk ürünü sabit camlara dışardan takarak, duş esnasında suyun dışarı çıkmasını bir nebze engellersiniz.

Duşakabin montajını bu şekilde bitirdikten sonra su kaçağını ve kabinin sağlam olması için içerisinden ve dışarısından alüminyum çerçevelerinin bulunduğu duvar ve zeminden silikon ile daha sağlıklı durmasını sağlayabilirsiniz.

Duşakabin takma esnasında her hangi bir problem esnasında ücretsiz çağrı hizmetimizden ulaşabilirsin.

Canlı Destek
Merhaba, bize 7/24 mesaj gönderebilirsin.