Sirke İle Banyo Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Banyoların bakımında en önemli faktörlerden biri temizliktir. Sık sık banyonuzu temizlemek ve çıkmayan lekeler ile saatlerce uğraşmak sıkıcı veya yorucu gelebilir. Banyolarımızı temiz tutmak için bir çok temizlik malzemeleri satın almak isteyebiliriz.

Market zincirlerinde bir çok temizlik malzemeleri, spreyleri ve setleri bulunuyor. Temizliklerinizde sirke yönteminin etkili olabileceğini söylemek mümkündür. Temizleme malzemelerini satın almadan sirke ile banyonuzun temizliğinizi yaparak aradaki farkı görmenizi isteriz.

Sirkenin çok amaçlı, yönlü kullanımı sizlerle! Sizde sirke ile banyonuzu hangi yöntemler ile temizleyeceğinizi görebilirsiniz.

Temizlik Esnasında Neden Sirke Kullanmalıyız?

Sirke, mağazalardan satın alınan temizlik malzemelerinin bazılarında asetik asitten yapılır. Sirkelerin çevre dostu ve uygun maliyette olabildiğin için tercih ediyoruz. Asidik olan sirkeler temizlik için iyidir. Yağ, kir ve bakterilerinden arınmak için sirke tercih edebilirsiniz. Banyonuzun tercihinde sirkeyi kullandığınız taktirde bizlere sonuç ve görüşlerinizden faydalanmak isteriz.

Temizlenmek İçin Hangi Sirkeyi Kullanmalıyız?

Renk maddesi kullanılmayan sirkeler önceliğiniz olabilir. Renklendirilmemiş sirkeler leke bırakmaz.

Sirke Karışımı Nasıl Yapılır?

Sirkeler ile temizlik esnasında farklı özellikteki konumları temizlerken sirke karışımına ihtiyaç duyabiliriz. Bazı durumlarda 50/50’lik bir solüsyonda sirke ve su karışımı yeterli olacaktır, ancak her durumda değil. Fayans, derz gibi zeminde olan yerlerinizi kabartma tozu serperek sulayabilirsiniz. Musluk ve aynı özellikteki bir çok aksesuarları limon suyu ile temizleyebiliriz.

Sirke İle Banyo Temizliği Nasıl Uygulanır?

Hava ve nem eksikliği oluşan alanlarınız sorun haline gelebiliyor. Sirke ile sorunlarınızı nasıl ortadan kaldırabileceğinizi sizlere sunduk. Sirkeniz ile banyonuzun temizliğini nasıl en iyi ve kolay şekilde uygulayabileceğiniz sizlerle.

 1. Sprey şişenize beyaz damıtılmış sirke ile doldurun. Eski temizlik spreylerinizden birini temizleyip kullanabilirsiniz.
 2. Sirkenizi direk uygulama alanı için püskürtünüz.
 3. 10-15 dakika beklemeniz gerekecektir.
 4. Yumuşak ve nemli bez yardımı ile püskürtme yaptığınız alanı durulayınız.
 5. Alanı diş fırçası yardımı ile yeniden uygulayınız.
 6. Nemli bez yardımı ile yeniden durulamanız gerekecektir.

Uygulama yaptığınız alanda yukardaki maddeleri doğru şekilde yaptınız fakat banyonuz temizlenmedi mi? Muhtemelen küf kaldı ve uzun uğraşlar sonucunda olumsuz sonuçlandı. Damıtılmış ve kabartma tozunu karışımı yaparak küflenen alana uygulayın. Temizlenmesi zor alanlar için kullandığınız diş fırçası sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Fayans Temizliğinde Sirke Kullanımı Nasıldır?

Evinizde temizlik malzemesi kullanmadan bakterilerden arınabilirsiniz. Beyaz sirke ve su yardımı ile fayanslarınızı temizleyebilirsiniz.

 1. 125ml beyaz sirke 1000ml ılık su ile karıştırın.
 2. Bez yardımı ile karışımdan yararlanıp fayanslarınızı ovalayınız. Bezinizin yumuşak olmasına dikkat ediniz.
 3. Su sıcaklığını kaybetmemesi için biran önce işlemi uygulayınız. Gecikme yaşanması, yani suyun soğuması durumunda en iyi sonucu alamayabilirsiniz.
 4. Fayansları durulayınız.

Bu çözeltinin fayanslarınızı temizlemek için ideal karışım olacaktır. İşlemleri dikkatli bir şekilde adım adım uygulamaktan kaçınmayınız.

Kabartma Tozu Ve Sirke İle Banyo Temizliği

Fayanslarınızın temizliği esnasında derzlerinizin temizliği de oldukça zor ve sinir bozucu olabilir. Banyonuzun temizliğini kabartma tozu ve sirke ile temizlemek kolay ve mükemmel sonuçlar sağlayacaktır. Temizlenme esnasında adım adım sunduk. Lütfen işlemleri sırası ile yapınız. Sonuçlarınızdan bizleri haberdar etmek veya iletmek isterseniz iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu doldurabilirsiniz. Kabartma tozu ile banyo temizliği;

 1. Sprey şişenize beyaz sirke doldurunuz.
 2. Sirkenizi direk uygulama alanına püskürtünüz.
 3. Sirkenizin üzerine kabartma tozu dökünüz.
 4. Sirkenizden güzel sonuç alabilmeniz için 10 dakika bekleyiniz.
 5. Diş fırçası ile uygulama alanına sürtünüz. Eski diş fırçalarınızdan yararlanabilirsiniz.
 6. Nemli bez ile silerek, durulayınız.
 7. Tatmin eden sonucu elde edene kadar işlemi tekrarlayınız.

Sirkenin üzerine serptiğiniz kabartma tozunun etkisi oldukça işinize yarayacaktır. Bir kaç kere uygulayacağınız işlemi kabartma tozunun etkisiyle daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Fayans ve derzlerinize işleminizi uyguladıktan sonra banyonuz yeni gibi gözükebilecektir.

Banyo Zemini Sirke İle Nasıl Temizlenir?

Banyonuzda şık bir görüntü almanız için ilk önce zeminden başlayabilirsiniz. Banyonuzun zeminini sirke ile temizlemek banyonuzun görünüşünü oldukça etkileyecektir. Zemini pırıl pırıl yapmak için aşağıda bulunan maddeleri sırasıyla beraber doğru bir şekilde uygulayınız.

 1. 125ml sirke ile 1000ml ılık suyla karıştırın. Kova veya kaplarınızdan yardım alabilirsiniz.
 2. Toz ve kirlerden kurtulmak için süpürünüz. Bu işlemi uygularken banyonuzu havalandırmayı unutmayınız.
 3. Sirke ve ılık su karışımını zemine uygulayınız.
 4. Zemini durulayarak kurulayın.

Pas pas kullanımı işinizi kolaylaştıracaktır. Bu işlem için paspasınızın ulaşamadığı yerleri bez yardımı ile halledebilirsiniz. Paspas yerine tamamen bez kullanımı hemen hemen aynı sonucu sağlayacaktır.

Banyo Lavabo Giderleri Nasıl Açılır?

Banyo lavabo giderleri genelde can sıkıcı olaylardandır. Giderlerin tıkanmasının nedeni birikmiş mikrop, kireç ve vücud kılları neden olabiliyor. Tıkanmış giderleri açmaya uğraşmak canınızı epeyce sıkıyor olabilir. Neyse ki çözümleri kabartma tozu ve sirke solüsyonu malzemeleri ile kolaylaşabiliyor. Lavabo giderlerini açmanın yöntemlerini sırası ile doğru adımlarla ilerleyiniz.

 1. Gidere kaynar su dökünüz.
 2. Kabarta tozu ve sirke çözeltisini karıştırınız.
 3. Çözeltiyi hazırladıktan sonra gidere dökünüz.
 4. Drenajı kapatıp 15 dakika bekleyiniz.
 5. Zaman dolduktan sonra kaynar suyu yeniden dökünüz.
 6. Köpürmeye başlayacaktır.
 7. Durulacaktır.

Lavabo giderinizi yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra açılması ihtimaldir. Maddeleri uygun şekilde yaptıktan sonra gider tıkanıklığı yaşıyorsanız incelenmesi gerekiyor olabilir. Tıkanıklık sonucunda bilir kişi tarafından kontrol ettirebilirsiniz.

Sirke kullanımını doğru kullanıldığı taktirde bir çok malzeme kolaylıkla temizlenebilir. Temizlik malzemelerinden yana sirkeyi tercih etmemizin nedeni makul fiyatta güzel sonuçlar alıyor olmamızdır. Sizlerde bizlere banyo temizliği için tüyolar verecek olursanız iletişim sayfasında bulunan iletişim formundan bizlere iletebilirsiniz.

Canlı Destek
Merhaba, bize 7/24 mesaj gönderebilirsin.